Uni on meile sama tähtis kui õhk, vesi ja toit. Kahjuks on aga erinevad unehäired tugevasti pead tõstmas, mille tulemusel võib kaasneda väsimus, kurnatus, keskendumisraskused, mäluhäired ning väheneda päevaste tegemiste kvaliteet nii tööl kui koolis. Unehäired soodustavad ka rasvumise, depressiooni, enneaegse vananemise, diabeedi ja südame-veresoonkonna haiguste esinemise sagedust.
Sageli ei mõisteta vitamiinide olulisust ja nende positiivseid omadusi meie organismi paremaks toimimiseks. Esmakordselt kerkis esile vitamiinide olulisus juba keskajal, kui meremehed kes ei saanud oma pikkadel merereisidel piisavalt c-vitamiini ning haigestusid seejärel skorbuuti, mis väljendus hammaste väljalangemise, igemete, seedeelundite ja lihaste veritsemisega. Mingil hetkel mõisteti, et c-vitamiinirikaste toitudega nagu sidruni, sibula ja puuviljade söömisega on võimalik seda haigust ära hoida. Apotheka proviisor Anu Hoop rääkis c-vitamiini tarbimise vajalikkusest ja kasulikkusest.
Kui vaadata andmeid kevadest sügiseni, siis viimase 14 päeva nakatumine 100 000 inimese kohta läheneb kevadisele tipule, ent natuke on tipust ikkagi puudu. Ometi, kui võrrelda positiivsete testide osakaalu, siis siin jääb tipuni veel hulk maad.
Koroonastatistikast ilmneb, et paljudes riikides on suve alguses taandumise märke näidanud viirusnakkusjuhtumite arv asunud taas tõusuteele, surmajuhtumite arv aga väheneb. Terviseeksperdid toovad olukorda selgust Suurbritannia statistikat, ravimeetode ning elanikkonna tervisekäitumist analüüsides.
Hiljutiste uuringutulemuste kohaselt tunneb koguni 20–50 protsendi inimeste immuunsüsteem uue koroonaviiruse ära sõltumata sellest, et pole selle kaheksa kuud tagasi esimest inimest nakatanud olevusega iial varem kohtunud. Iseasi on, kas järgnev immuunsüsteemi reaktsioon on hea või halb.
Tänaseni tunnistas Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) nakkuse leviku võimalust vaid haige inimese köhatamise või aevastamisega pindadele sattunud piiskade kaudu. WHO suhtumine koroonaviiruse levikusse ja nakatumisse muutus pärast 239 teadlase kirjalikku pöördumist, kus soovitati tungivalt arvestada viirushaigusesse nakatumise võimalusega õhu kaudu, vahendab CNN.
Odav ja laialt saadaval ravim deksametasoon võib hingamisraskustega COVID-19-patsientide elusid päästa. Oxfordi ülikooli uuringu põhjal võib öelda, et hingamisaparaate vajavate patsientide suremusriski vähendab see kolmandiku võrra (40 protsendilt 28-le), hapnikku saavatel patsientidel viiendiku võrra (25 protsendilt 20-le).
Teadlased üritavad välja selgitada, kuidas mõjutab Covid-19 inimorganismi ning millised võiad olla selle pikaajalised tagajärjed tervisele.
Inimesed, kel on koroonaviirusega nakatumise põhjendatud kahtlus, peaksid helistama oma perearstile või perearsti nõuande telefonile 1220. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbril 112.
Eesti Apteekide Ühenduse (EAÜ) eestvedamisel vaktsineeriti tänavu gripi vastu apteekides üle 14 000 inimese, seda on ligi 5000 inimest rohkem kui möödunud aastal.
11. detsembril tutvustas Maaeluministeerium värskelt läbi viidud uuringut eestimaalaste toiduhügieenist. Küsitluse viis läbi Faktum & Ariko ning nende uuringut kommenteeris ning täiendas Maaülikooli professor Mati Roasto.
27. november kuni 1. detsember toimub HIV kiirtestimise nädal. SA Koos HIV Vastu ja Tervise Arengu Instituudi (TAI) eestvedamisel saab sellel nädalal teha tasuta HIV kiirtesti Tallinnas, Tartus, Kohtla-Järvel, Paides, Pärnus, Saaremaal, Võrus ja Põlvas.
Ida-Tallinna Keskhaigla läks esimesena Eestis üle digitaalsete mikropreparaatide igapäevasele analüüsile, mis tähendab kiiremaid ja täpsemaid diagnoose ning vähendab subjektiivsust.
Kui möödunud hooajal vaktsineeris end gripi vastu Terviseameti andmetel 92 529 inimest ehk 7% kogu elanikkonnast, siis Apotheka tellitud Kantar Emori värskest uuringust selgub, et algaval gripihooajal plaanib end lasta gripi vastu vaktsineerida üle 17% eestimaalastest vanuses 18–84 eluaastat.
Listerioos on bakteri Listeria monocytogenes poolt põhjustatud nakkushaigus, mis avaldub palaviku, meningiidi ehk ajukelmete põletiku või seedetrakti häiretena, vahendab terviseamet.
Patsiendikindlustuse loomisega astume kogu tervishoiusüsteemiga uude ajastusse, kus patsientide huvid saavad senisest paremini kaitstud ning süsteem toetab ohutumat ja kvaliteetsemat ravi, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik täna 17. septembril, ülemaailmsel patsiendiohutuse päeval Põhja-Eesti Regionaalhaiglas toimunud pressibriifingul.
Kuigi keskealistel ja vanematel meestel väheneb südamehaiguste risk, siis alla 40-aastastel meestel on infarktioht suurem kui kunagi varem.
Tänavu oodatakse rinnavähi sõeluuringule naisi sünniaastatega 1951, 1952, 1957, 1959, 1961, 1963, 1965, 1967 ja 1969. Emakakaelavähi sõeluuringule naisi sünniaastatega 1964, 1969, 1974, 1979, 1984 ja 1989. Jämesoolevähi sõeluuringule oodatakse nii mehi kui naisi sünniaastatega 1953, 1955, 1957 ja 1959.
Valitud Apotheka apteekides saab määrata nahaniiskust ning rasu ja pigmentatsiooni ehk melaniini sisaldust nahas. Loe milleks see vajalik on.
Rahvuse ja kultuuri tugevus ning säilimine sõltub sellest, kui hästi või kehvasti läheb lastel. Viimasel ajal meedias laia kajastust leidnud artiklid on viidanud vägivallale ja vaimse tervise probleemidele koolilaste elus. Kas sellised mured on laialt levinud, kuidas üldse läheb meie lastel?
Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!
Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog, pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.
Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)
Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.