Teemad

Rasedus kestab umbes 40 nädalat ehk 280 päeva. Raseduse kestus on jaotatud kolmeks trimestriks ja selle alguseks loetakse viimase menstruatsiooni esimest päeva.
Loe edasi
Kui olete üritanud rasestuda üle ühe aasta. Teil on mõni raske krooniline haigus ja soovite rasestuda. Kui tarvitate regulaarselt retseptiravimeid ja soovite rasestuda.  Olete 30ndate teises pooles ja soovite rasestuda.
Loe edasi
Kui teil on kunagi diagnoositud vaimseid häireid ja te soovite rasestuda, siis tuleks arvestada sellega, et vaimsetel häiretel on soodumus raseduse ajal taas endast märku anda.  Raskemad häired nagu skisofreenia, bipolaarne häire või psühhoos on mõned sellistest seisunditest, millel on suurem tõenäosus raseduse ajal taas esile tulla. Soovitatav on enne rasestumist konsulteerida psühhiaatriga, et olla valmis võimalikeks tagasilöökideks ning hankida informatsiooni, kuidas ennast selle eest kõige paremini kaitsta. Õnneks on tänapäeval mitmed ravimid lubatud ka raseduse ajal ja täpsemat infot selle kohta, milline lahendus teile sobida võiks, saate oma psühhiaatrilt.
Loe edasi
Kõige tõenäolisem on rasestuda 12-16 päeva enne menstruatsiooni algust, see on siis ovulatsiooni perioodil.  Oluline on vähendada alkoholi tarbimist ja loobuda suitsetamisest, sama kehtib mõlema partneri kohta. Kasuks tuleb kehakaalu normis hoidmine ja füüsiline aktiivsus. Soovitatav on võtta igapäevaselt foolhapet koos B-grupi vitamiinidega, eriti koos vitamiiniga B12. Vaadake üle, milliseid retseptiravimeid tarvitate ja konsulteerige arstiga, kas nende tarvitamine rasestumise ja raseduse ajal on lubatud.
Loe edasi