Küsi arstilt

Nahahaigused

Veidrad punnid kätel ja jalgadel

Tere Selline probleem, et nädal tagasi tulid käelabadele punnid (põhiliselt vasakule käele)...algul olid nagu vesivillid ja sügelesid, aga nüüd einam ei sügele ja pole sellised vesised ka. Nüüd on pigem sellised punased laigud. Ka varvaste peal on mõned sellised. Näpuotsad on katsudes valusad. Mis see olla võiks ja mis aitaks selle vastu?

Hea küsija: pöörduge palun perearstile diagnoosi täpsustamiseks. Tegu võib olla impetiigo ehk mädavill lööbega, mille vastu aitab Fucidin salv ja suukaudne antihistamiinikum. Vältige pesemist (nakkus võib levida)

Sinikad

Tere Mul on selline mure, et kukkusin trepist alla 7 kuud tagasi. Jalale tekkis 3 suurt sinikat, millest 2 kadusid, kuid 1 väga suur sinikas sääre piirkonnas jäi alles, valulik ei ole. Kas see sinikas ei kaogi enam ära või saaksin ma midagi teha, et sellest üldse lahti saada? Ette tänades

Hoidke antud piirkonda soojas ja määrige hepariin- või troxevasin salviga. Kui ka sellest pole abi, siis vajalik perearsti külastus.

Laigud kätel ja jalgadel

Tere! Mul tekkisid kätele ja jalale valutav ja kuumetav laik.Need on olnud umbes aasta vahelduva eduga,on ja siis kaob ära.Olen söönud Cefzili ja Fucidili salvi aga nüüd ei toimi need enam.Kas oskate arvat mis see on?

Hea küsija: Palun broneerige aeg nahaarstile. Tema oskab Teid kindlasti aidata. Siin on vajalik natuke põhjalikum anamnees ja haiguskolde (kollete) uurimine.

Teie küsimustele vastavad psühhiaater-seksuoloog dr Imre Rammul, perearst dr Lauri Laas, psühholoog-seksuoloog-pedagoog Tõnu Ots

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)