Küsi arstilt

Küsimused ja vastused
 
Tagasi kategooria vaatesse

LOR

Hääl kadunud peale viirust haigust

Kuidas saada tagasi hääl mis kadus 3 kuud tagasi mingi viiruse ja tugeva köha tagajärjel. Ei ole covid ega AB gripp? Perearsti kirjutatud ampicilin ei aidanud. Kuulmise olen 50% ulatuses tagasi saanud. Perearsti kirjutas ampicilin, mis kuidagi ei aidanud, hääle käheduse kurgukommid ja immunotrofina kurguspreid kasutasin ka.

Loe vastust

Hea küsija,

Mis Te ise saate teha:

1. Õhk niiskemaks ja erinevad aurud (sobib ka kartuli keeduvee aur jne)

2. Range hääle reziim! Ei tohi häält tõsta ega ka sosinal rääkida! „Vaikimine kuld“

3. Võimaliku turse alandamiseks kord päevas mõni allergiaravim (näiteks Zyrtec vms) kokku 5 päeva

4. Sageli kehasooja kummeliteed ja piima meega (kurku mitte kuristada

5. Igaljuhul paluge perearstilt saatekiri LOR arstile ja broneerige koheselt aeg!

Heade soovidega

dr Lauri Laas

Inimene.ee

Sulge
Moodustised kurgus kurgukaartel

Kurgukaartel on kaks moodustisi ja need takistavad neelamist. Kõik toit läheb alla aga tunnen, et miskit takistab. Enne neid kahte moodustist oli üks imetillukene mulli moodi moodustis, mille katki tegin. Nüüd on suured, naha värvi. Moodustised on pikemalt olnud aga nüüd tekitab ebamugavust. Ei välista ka psühholoogilist teemat. Viimasel ajal on olnud pigelisi olukordi ja olen ka pidanud palju häält kasutama laste peal.

Loe vastust

Hea küsija,

Palun küsige perearstilt saatekiri ja broneerige vastuvõtu aeg kurguarstile ehk LOR arstile. Kahjuks ei saa lähemalt vaatamata öelda, millega tegu.

Eelnevalt oleks ka vajalik korralik reflukshaiguse ravi (näiteks Omep 20mg igapäevaselt, neutraalne söök väikeste kogustega aga sagedasemad toidukorrad)

Teate muidugi ka ise, et "head lapsed need kasvavad vitsata" ehk rahulik hääletoon mõjub lastele oluliselt paremini kui "hääle tõstmine".

Heade soovidega

dr Lauri Laas

Inimene.ee

Sulge
Silmad

Sooviksin nö lihtsustatult teada mida tähendab : - tensio 19/20 RR kõrge - refraktsiooni- ja akommodatsioonihäired (nii kirjutas silmaarst peale silmapõhja uuringut) Lugupidamisega, Ene

Loe vastust

Need numbrid näitavad normaalset silmarõhku Refraktsiooniviga – nähtus , mille korral silma langenud valguskiired ei koondu mitte võrkkestal, vaid selle ees või taga ning vaadeldavast objektist ei teki teravat ja selget kujutist. Akommodatsioonihäire on silma kohanemishäire fokuseerimisel

Sulge
Värvide nägemise probleem

Kui minu sõbra vanaema ei näe väidetavalt ainult lillat värvi? kas siis sellisel juhul ma peaksin olema mures pärilikkuse pärast. kas sellisel juhul on tegemist värvipimedusega? Katrin

Loe vastust

Enamasti on värvipimedus kaasasündinud, harvem võib see olla tekkinud traumade või silmahaiguste tagajärjel. Värvipimedus on X-kromosoomiga päritav haigus, mis avaldub valdavalt meestel. Tüüpiliselt põhjustab värvipimedust ühe kolvikesetüübi puudumine (dikromaasia) või spektraalse tundlikkuse muutumine ühes kolvikesetüübis (anomaalne trikromaasia).

Sulge