Artiklid

Leedu lubab ravimeid müüa poodides ja tanklates – kas nii võiks olla ka Eestis?

Leedu seim otsustas, et teatud käsimüügiravimeid võib müüa ka väljaspool apteeke. Kas see võiks nii olla ka Eestis, rääkis Med24-le ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp.

Soojad ilmad panevad sinivetika vohama: kuidas mürgistust ära tunda?

Läänemeres on sinivetikad pidevalt olemas. Kui on meretuul siis on ka oht, et vetikad uhutakse randa ning vesi ei ole supluseks sobilik. Kuidas mürgistus ära tunda ning millega sümptomeid leevendada?

Terviseamet peatas alternatiivset vähiravi pakkunud ettevõtte tegevuse

Terviseamet algatas juulis menetluse ettevõtte suhtes, kes pakkus raha eest tõendamata mõjuga nii-nimetatud energoinformatsioonilist onkoloogilist ravi, reklaamides oma tegevust ka ühe ajalehe  kaudu.

Eestlased huvituvad üha enam viljatusravist

Ravimiameti andmetel teostati Eestis eelmisel aastal pea 3000 viljatusravi tsüklit, mis on viie protsenti rohkem kui aasta varem, ja enamasti rahastavad patsiendid viljatusravi ise. 

USAs lubati müügile uudne migreeniravim, mis võib jõuda Euroopassegi

USA ravimiamet andis eelmisel nädalal müügiloa esimesele profülaktilisele migreeniravimile, mis vähendab miljoneid inimesi vaevava tõsise terviseprobleemi sümptomeid.

Uuring: Iga neljas 1. klassi laps on ülekaalus või rasvunud

Iga neljas 1. klassi laps Eestis on ülekaaluline või rasvunud, selgub 25. aprillil 2018 esitletud laste rasvumise seireuuringust.

Kevadel tasub ettevaatlik olla nii rabarberi kui karulaugu söömisel

Terviseamet tuletab seoses soojade ilmade saabumisega meelde, et mürgised kevadtaimed võivad meile tuntud söögitaimedele sarnaneda. 

Põlva ja Valga haiglate sünnitusosakonnad suletakse

2018. aasta sügisel suletakse Põlva Haigla ja Valga Haigla sünnitusosakonnad ning sünnitajad peavad edaspidi minema Tartusse või Võrru.

Õige aeg end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida

Lumi on veel maas, kuid ometi on õige aeg hakata mõtlema puukidele, kes on peagi liikvel. Praegu on ka hea aeg end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida. 

Looduslik abi laste nahaprobleemidele

Eesti turule on jõudnud mujal Euroopas väga suurt poolehoidu saavutanud Linea MammaBaby looduslikud tooted, mis sobivad igapäevaseks kehahoolduseks ja aitavad leevendada eri nahaprobleeme. Tooted sobivad kogu perele. Linea Mammababy kehahooldusvahendid on leevendust pakkunud paljudele väikelaste nahamuredele. 

Juuste ja peanaha probleemidele saab abi looduslikest toodetest

Tuhanded Eesti naised on erinevatele juuste ja peanahaga seotud probleemidele lahenduse leidnud Linea Natura juuksehooldustoodetest, mis pärinevad Itaaliast. Nende imeliste vahendite taga on väike perefirma, kes võtnud südameasjaks, et tooted oleks võimalikult puhta koostisega, kuid siiski mõjuvad ja oma eesmärki täitvad. Juuksed on väga oluline osa paljude enesetunde mõjutamisel ja välimuses ning seega on tähtis, et juuksed oleks terved ja peanahk korras. Juustega seotud murekohti on palju, järgnevalt käsitleme enamlevinud probleeme ja võimalikku abi. 

 

Hambaravihüvitis puust ja punaseks

1. juulist kehtib igale ravikindlustusega täiskasvanule aastas vähemalt 30-eurone hambaravihüvitis. Kuna summa ei kandu üle järgmisesse kalendriaastasse, tasub tänavune hüvitis enne aasta lõppu ära kasutada.

September! Millised tervisekontrollid on vajalikud enne kooli?

Kui lapse kool on selgunud, tuleb kooli esitada taotlus ning andmed lapse tervise kohta. Ametlikult kinnitatud väljavõtte saamiseks lapse tervisekaardist tuleb lapsega perearsti juurde üldläbivaatusele minna. Sellel ajal kontrollib perearst lapse nägemis- ja kuulmisteravust, kõne arengut, kasvu ja kaalu, annab hinnangu rühile jne. Selles vanuses last peab ka vaktsineerima difteeria, teetanuse, läkaköha ja lastehalvatuse vastu.

Kas augustis lähevad haavad tõesti kergemini mädanema?

Augustit kutsutakse rahvasuus mädakuuks, mil väidetavalt haavad halvemini paranevad ning operatsioonidele minna ei tasu. Kuivõrd on müüdil alust?

 

Kurkumi, rohelise tee ja veega dementsuse vastu

Dementsusesse haigestumise risk võib kasvada vanusega. Kurkumi, rohelise tee ja vee joomine, võivad aga ajufunktsioone ergutada.

Maikuus kasvas järsult grippi haigestunute arv

Vaatamata  sellele, et ametlik gripihooaeg on lõppenud, on maikuu viimastel nädalatel järsult kasvanud  grippi haigestunute arv. Haigestuvad valdavalt vanemaealised inimesed. Haigestumised on seotud B-gripiviirusega.

Surmade arv mullu vähenes

Tervise Arengu Instituudi surma põhjuste registri andmetel oli Eestis eelmisel aastal 15 276 surmajuhtu, mida on 0,4 protsenti vähem kui aasta varem. Üle poole kõikidest surmadest – 8006, oli põhjustatud vereringeelundite haigustest, mis viisid meie seast 3253 meest ja 4753 naist. 

 

 

Vanavanemad võivad oma iganenud terviseuskumuste tõttu lapselapsed ohtu seada

Doktor Andrew Adesman New Yorgis asuvast Coheni laste meditsiinikeskusest küsitles pea seitsesadat vanavanemat, kirjutab The Telegraph. Selgus, et väga paljudel neist oli valearusaamu haiguste ravimise ja õnnetustest tekkinud tervisehädade kohta.

Värske uuring: uusi HIVi nakatumisi oli Eestis vähem kui kunagi varem
 

Positiivse tendentsina saab välja tuua, et eelmisel aastal oli Eestis vähem HIVi nakatumise juhte kui ühelgi teisel aastal.

Emakakaelavähk on ennetatav!

Sõeluuring on ennetav uuring, mis on mõeldud eelkõige tervetele, ilma kaebuste ja sümptomiteta naistele emakakaela- või rinnavähi varaseks avastamiseks. Eestis kutsutakse emakakaelavähi ennetavale uuringule naisi vanuses 30–55 iga viie aasta järel. Kui oled sündinud aastal 1962, 1967, 1972, 1977, 1982 või 1987, palun tule ja osale 2017. aasta jooksul emakakaelavähi sõeluuringus. Kõigi ravikindlustatud naiste uuringu eest tasub haigekassa.


KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

22:15 09.09.2020

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.

Kasulikku