Artiklid

Külm ilm suurendab raske terviserikke ohtu

esmaspäev, 07 november
Allikas: Kliinik.ee

Uurimuses analüüsitakse seoseid õhutemperatuuri ja enam kui 84 000 haiglaravi vajanud südameatakijuhtumi vahel aastatel 2003–2006 Inglismaal ja Walesis ning leitakse, et õhutemperatuuri langus ühel päeval kõigest 1 °C võrra põhjustas järgmistel nädalatel südameatakkide koguarvu kasvu kahe protsendi võrra.

Suurbritannias avaldatud uurimuse andmetel võib isegi väike välistemperatuuri langus suurendada südameataki riski järgmisel kuul, edastab Kliinik.ee.  Leitakse, et õhutemperatuuri langus ühel päeval kõigest 1 °C võrra põhjustas järgmistel nädalatel südameatakkide koguarvu kasvu kahe protsendi võrra, vahendab HealthDay. «Kaks protsenti võib tunduda tühisena,» märkis uurimuse autor Krishnan Bhaskaran, Londoni tervishoiu ja troopikameditsiini kooli epidemioloogia ja rahvatervise kraadiõppur. «Kuid ilmamuutused mõjutavad meid kõiki ja alustada võiks just südameatakkidest. Tegelikkuses tähendab see kaks protsenti südameatakkide arvu olulist suurenemist – õhutemperatuuri langus Suurbritannias, kust uurimuse andmed pärinevad, 1 °C võrra suurendab südameatakkide arvu umbes 200 võrra.»

«Eriti tundlikud on temperatuuri languse suhtes vanurid ja need, kellel on südamega probleeme,» lisas Bhaskaran. Bhaskaran andis ka mõned soovitused, mille järgimine võib aidata inimestel südame-veresoonkonna häireid vältida. «Mõnede lihtsate ja loogiliste juhiste järgimine aitab vähendada külma ilmaga kaasnevaid terviseriske: pange soojalt riidesse, võimalusel hoidke kodu piisavalt soe ja piirake väljas viibimist, eriti erakordselt külma ilmaga.»

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

10:50 09.02.2022

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.