Artiklid

Eestis saab nüüd tellida ööpäevaringset hooldusabi ka koju

esmaspäev, 13 september

Eesti idufirma CareMate vahendusel saab sellest sügisest tellida kodust hooldusteenust korraga 24 tunniks, mis võimaldab igapäevaselt pereliiget hooldataval inimesel sõita pikemaks puhkama või tööreisile. Uue teenuse lisamise vajadus selgus kliendiküsitluse tulemustest, kus 93% vastanutest ööpäevaringse hoolduse vastu huvi tundis. 

„Ööpäevaringse hooldusabi soovi avaldas meie enda klient, kes hooldab igapäevaselt oma eakat nägemispuudega lähedast, kuid kes vajas aega iseendale. Nii me siis oma meeskonnaga otsisime võimalust, kuidas teda aidata. Uurisime oma võrgustiku hooleandjatelt, kas kellelgi on huvi korraga pikemalt koduhooldust pakkuda ja meie üllatuseks oli neid inimesi meie platvormil mitmeid,” tutvustas 24h teenuse mõtet CareMate asutaja, Marion Teder. „Meie kindlustunnet kasvatas ka klientide seas läbiviidud küsitlus, kus pea kõigile vastajatele pakkus ööpäevaringne abi huvi. Pooled vastanutest avaldasid soovi uue teenusega esmajärjekorras tutvuda,” lisas Teder.

24h hooldusabi tellimisel tuleb hooleandjale lisaks töötasule tagada köögi, wc ja vannitoa kasutamine. Samuti tuleb eraldada magamistuba, koos puhta voodipesu ja käterätikuga ning 3 toidukorda päevas, vähemalt 8€ väärtuses. Ööpäevaringse teenuse korral on hooleandja valves igaks hädajuhtumiks, millest hooldust osutatakse maksimaalselt 10 tundi ööpäevas. 24h töö maksumus on 130€ ööpäev. Pikaajalist teenust võib tellida lisaks 12 tunniks, kasutades hooleandja kohalolu, kas päeval või öösel. 

„Ööpäevaringset hooldusteenust saab tellida ka järjepidevalt, kuid siis tuleb arvestada, et abiks käivaid hooleandjaid on mitu. Samuti soovitame kõigil 24h teenuse tellijatel kutsuda hooleandja esmalt oma koju tutvumisvisiidile. Tähtis on veenduda, et hooldatava ja hooleandja vahel tekiks omavaheline klapp ja usaldus. Samuti, et perel jääks piisavalt aega hooleandjaga läbirääkida igapäevased toimingud ja harjumuspärased rutiinid,“ kinnitas Teder.

Lisaks ootab CareMate oma platvormiga liituma uusi hooleandjaid, kel soov ja võimekus ööpäevaringset tellimust vastu võtta. Tederi sõnul on oodatud teenust osutama, lisaks tööampsudena hooldusabi pakkujatele, need inimesed, kel tahtmine korraga suurema koormusega tööd teha. „Rohkemate töötundide ja majutuse korral saab vastu võtta töö hoopis teises Eesti otsas. Nii on meie hooleandjad käinud näiteks Tallinnast Raplasse kliendi juurde või väiksemast piirkonnast Tallinnasse ja Pärnusse hooldusabi osutama. Ühelt poolt on 24h töö intensiivne, kuid võimaldab seejärel olla paindlik ja pikemalt puhata,“ selgitas Teder, kes ise ööpäevaringset hooldusteenust kahenädalase graafiku alusel aastaid Suurbritannias osutas.

CareMate’i platvorm on mõeldud kõigile, kes on seotud omastehooldamisega või kes vajavad abi, tuge oma erivajaduse tõttu. Hooldusabilise tellimiseks tuleb pereliikmel või isikuhooldusteenuseid vajaval inimesel registreerida end kasutajaks caremate.ee veebilehel. Rakenduse saab alla laadida oma nutitelefoni või -seadmesse Google Play ja App Store'ist. Hoolesõbra saab tellida alates 45 minutist päevas. Tänaseks on CareMate’ga liitumiseks huvi näidanud ligi 1000 hooleandjat. Kõik hooleandjad peavad enne platvormil kaudu hooldusteenuseid pakkuma asumist läbima taustakontrolli ja vajaliku väljaõppe, mida CareMate korraldab. Lisainfot teenuste ja hooleandja töö kohta leiab caremate.ee

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

10:50 09.02.2022

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.