Artiklid

Uuringus selgus, kellel on kolm korda suurem tõenäosus koroonaviirusega nakatumisest pääseda

neljapäev, 11 märts
Allikas: Postimees

Indias korraldatud uuringust selgus, et prillikandjatel on kolm korda väiksem tõenäosus koroonaviirusega nakatuda.

Covid-19 pääseb organismi, kui inimene puudutab viirusega kokku puutunud kätega oma silmi, nina või suud. 

India teadlaste sõnul hõõruvad prille kandvad inimesed oma silmi tunduvalt vähem, kui need, kes prille ei kanna - seetõttu on nende risk Covid-19ga nakatuda ka oluliselt väiksem, kirjutab Independent.

Põhja-Indias tehtud uuringus osales 223 meest ja 81 naist, kellel esinesid koroonaviiruse sümptomid. Patsiendid olid vanuses 10 kuni 80 eluaastat. 19 protsenti neist kandsid pidevalt prille.

Teadlased avastasid, et uuringus osalenud inimesed puudutasid oma nägu keskmiselt kuni 23 korda tunnis ja silmi keskmiselt kolm korda tunnis. Leiti, et Covid-19ga nakatumise oht on prille kandvate inimeste seas kaks kuni kolm korda väiksem.

Aruandes seisis, et saastunud kätega silmade puudutamine või hõõrumine mängib nakatumisel märkimisväärset rolli. Prillide pikaajaline kasutamine võib silmade korduvat puudutamist ning hõõrumist takistada. 

Juba varasemalt on arstid soovitanud kontaktläätsi kandvatel inimestel koroonaviiirusega nakatumise vältimiseks prille kandma hakata.

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

10:50 09.02.2022

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.