Artiklid

Mis on soole ärritussündroom? 

esmaspäev, 16 november
Allikas: www.apotheka.ee

Keerulise nimega vaevuse – soole ärritussündroomi all kannatab proviisor Indrek Ventmanni sõnul ca 11% elanikkonnast. „Just see sündroom on sage kõhupuhituste, gaaside ja muude kõhuprobleemide põhjuseks,“ räägib proviisor Indrek Ventmann.

Keerulise nimega vaevuse – soole ärritussündroomi all kannatab proviisor Indrek Ventmanni sõnul ca 11% elanikkonnast. „Just see sündroom on sage kõhupuhituste, gaaside ja muude kõhuprobleemide põhjuseks,“ räägib Ventmann ja lisab, et tavapäraselt esineb seda enam just noorematel naistel. Statistika ütleb, et kolmest naisest kaks kannatavad soole ärritussündroomi all.

Kõhuvalu suhtes tuleks tähelepanelik olla!

Proviisor Indrek Ventmanni sõnul ei tea inimesed enamasti, et tegemist võib olla kroonilise tervisemurega. Soole ärritussündroomi põhilised sümptomid võivad avalduda kõhuvalu, rohkenenud soolegaaside ja kõhulahtisuse, kõhukinnisuse või mõlemana. Tema sõnul on põhjust tähelepanelikkuseks, kui vähemalt kord nädalas ja pikema perioodi vältel piinab sind mõni järgmistest sümptomitest:

  • Sage kõhuvalu, kõhupuhitus või gaasid
  • Sinu riided on õhtuks sageli just keskkohast pingul ja kõht punnis
  • Sa käid tihti tualetis

Kui vastasid enam kui kahel korral jah, tuleks konsulteerida arsti või apteekriga.

Mida teha, kui Sul on diagnoositud soole ärritussündroom?

Proviisor Indrek Ventmann kinnitab, et soole ärritussündroomi ravi on individuaalne„Osal patsientidest aitab kaebusi leevendada spetsiaalne dieet, kus teatud toiduaineid välditakse. Osadel liikumine ja stressitaseme vähendamine, või kõigi kolme kombo,“ lisab proviisor.

Ventmanni sõnul võib apteegist leida erinevaid preparaate, mis soole talitlust toetavad. Näiteks on saadaval ärritunud soole sümptomeid leevendav Alflorex, mida tuleks kasutada pikema aja jooksul. Alflorex sisaldab Bifidobacterium longum 35624® tüve (1 miljard bakterirakku). Ainult üks kapsel päevas aitab leevendada soole ärritussündroomi sümptomeid ja Sa tunned end märksa paremini!

Tutvu lähemalt ja osta mugavalt e-apteegist siit!

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

10:15 17.09.2021

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.