Artiklid

Värsked uuringud: kuidas on see võimalik – paljude inimeste immuunsüsteem tunneb koroonaviiruse ära?

esmaspäev, 17 august
Allikas: Forte

Hiljutiste uuringutulemuste kohaselt tunneb koguni 20–50 protsendi inimeste immuunsüsteem uue koroonaviiruse ära sõltumata sellest, et pole selle kaheksa kuud tagasi esimest inimest nakatanud olevusega iial varem kohtunud. Iseasi on, kas järgnev immuunsüsteemi reaktsioon on hea või halb.

Äratundjaks ja kiireks reageerijaks peetakse täpsemalt iga inimese organismi immuunsüsteemis olevaid T-rakkusid, mis viiruste äratundmisel end agressiivselt kloonima ja viirust hävitama asuvad, ning teadlased arvavad, et põhjuseks on asjaolu, et need on varem kokku puutunud ühega neljast koroonaviirusest, mis põhjustavad inimestel vaid kerget külmetust. 

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

10:15 17.09.2021

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.