Artiklid

Apteekides on vaktsineeritud juba 5000 inimest

kolmapäev, 31 oktoober
Allikas: Postimees

Eesti Apteekide Ühenduse katseprojektis osalevates apteekides on kahe nädala jooksul gripi vastu vaktsineeritud rekordiliselt 5000 inimest.

«Apteekides vaktsineerimise vastu on inimestel kõrgendatud huvi, mis ületas positiivselt ka meie esialgseid ootuseid ja prognoose. Seetõttu peatati üksikutes apteekides mõneks päevaks vaktsineerimine. Tänaseks on see aga lahendatud ning neljavalentne vaktsiin on igal pool taas saadaval, osas apteekides jätkuvalt ka kolmevalentne,» tõdes Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Kristiina Sepp.

Tema sõnul aitab vaktsineerimise võimaluste laiendamine ennetada ja vähendada gripiviirusesse haigestumist ja gripisurmasid ning tõsta elanikkonna teadlikkust vaktsineerimise olulisusest.

«Meil on äärmiselt hea meel tõdeda, et Eesti inimestel on erakordselt suur huvi apteekides vaktsineerimise vastu ning saame aidata kaasa elanikkonna vaktsineerituse taseme tõstmisele,» lisas Sepp.

Apteegid asuvad mugavates ja lihtsasti ligipääsetavates kohtades ning on pika lahtiolekuajaga, mis loob inimestele hea võimaluse vaktsineerimas käia ka pärast tööpäeva. Apteekides viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad.

Eelmisel gripihooajal haigestus viirusesse tuhandeid ning suri ligi sada inimest. Eesti elanikkonnast on gripi vastu vaktsineeritud vaid neli protsenti, mis on Euroopa madalaim näitaja. Kristiina Sepa hinnangul oli see kurb statistika ajendiks ka katseprojekti käivitamisele.

Katseprojekt «Gripiviiruse vastu vaktsineerimine apteegis 2018/2019 hooajal» kestab 10. oktoobrist 10. novembrini valitud apteekides üle Eesti. Vaktsineerida saab Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Kuressaares kokku 15 apteegis. Kaasatud on kõik suuremad apteegiketid ehk Apotheka, Benu, Südameapteek ja Euroapteek.

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

22:15 09.09.2020

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.

Kasulikku