Artiklid

USAs lubati müügile uudne migreeniravim, mis võib jõuda Euroopassegi

teisipäev, 22 mai
Allikas: Postimees

USA ravimiamet andis eelmisel nädalal müügiloa esimesele profülaktilisele migreeniravimile, mis vähendab miljoneid inimesi vaevava tõsise terviseprobleemi sümptomeid.

USA ravimiamet andis 17. mail müügiloa täiskasvanute migreenile profülaktilist ravi pakkuvale Aimovigile (toimeaine erenumab), vahendab ERR Novaator.

Erenumab sai kolme suure ravimikatsetuse käigus, mida tehti episoodiliste ja krooniliste migreenihoogudega patsientide peal, püsivalt hakkama igakuiste migreenipäevade arvu vähendamisega. 

Ravimiameti müügilubade osakonna juhataja Margit Plakso andis teada, et Euroopas on taotlus ravimi hindamiseks esitatud möödunud aasta juulis, ent müügiluba veel ei ole ning millal see saadakse, ei ole võimalik öelda.

Regionaalhaigla neuroloogiakeskuse juhataja dr Andrus Kreis tõdes, et ehkki ravimi toime on täiesti ainulaadne, loodeti meditsiiniringkondades tugevamat toimet kui tegelikult uue ravimiga saavutati.

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)

Terviseamet: vaktsiinide vältimine toob kaasa unustatud nakkushaiguste puhangud

22:15 09.09.2020

Vaktsineerimisest loobumine võib põhjustada likvideeritud nakkushaiguste taaslevikut. Ka välismaal reisivad inimesed võivad haigusetekitajad uuesti Eestisse tuua, ütles terviseameti ekspert, viidates itaallaste otsusele tühistada laste kohustusliku vaktsineerimise seadus.

Kasulikku