Küsi arstilt

Nahahaigused

Sinikad

Tere Mul on selline mure, et kukkusin trepist alla 7 kuud tagasi. Jalale tekkis 3 suurt sinikat, millest 2 kadusid, kuid 1 väga suur sinikas sääre piirkonnas jäi alles, valulik ei ole. Kas see sinikas ei kaogi enam ära või saaksin ma midagi teha, et sellest üldse lahti saada? Ette tänades

Hoidke antud piirkonda soojas ja määrige hepariin- või troxevasin salviga. Kui ka sellest pole abi, siis vajalik perearsti külastus.

valud seljas ja küünarliigeses.

veebr. 2012 neuroloogi vastuvõtul seljavaludega- määrati tramadol 100mg. mingeid uuringuid ei tehtud. sept. 2012 paremas käes küünarnukis valu-diagnoositi oktoobris mediaalne epikodüliit perearsti poolt, viimase poolt suunatud ortopeedile, kes edasi saatis valuraviarstile-tramadol muudeti paracetamol 500mg+codeine 30mg, kes edasi saatis reumatoloogile. viimane tegi mulle küünarnukki süsti just enne jõule. siis 3 nädalat parem, ehk peaaegu ilma valudeta, kuni ilmnesid uuesti valud. Taastusarsti poolt (olin haiglas muude hädadega taastusravil jaanuaris) määratud ravivõimlemine/füsioteraapia ja ka uh-ravi hydrocortisoniga. (diclofenaki ja ibuprofeeni allergia). natukeseks jälle parem ehk, kuni märtsis uuesti käidud taastusarstil-seekord määrati laserravi ja vesivõimlemine. Ja diagnoositud mõlemal käel mediaalne epikondüliit. Lisaks on paremas randmes valud ja ka õlaliiges paremal käel valulik-ei saa korralikult kätt tõsta üles. Vahepeal muutis valuraviarst rohud tagasi tramadoliks, kuna see codeiiniga variant väsitas jubedalt-võisin ainult magada jätkuvalt- mida edasi teha? Kellelt veel nõu küsida? Valuvaigisteid olen söönud juba üle aasta iga päev max. koguses. Kaua peab kannatama enne kui abi saaks. Töötan kokana pool päeva-olen lisaks liikumispuudega (06.2009 al. parema õndlanärvi halvatus) ei tahaks tööst päriselt loobuda, valud hakkasid u. aasta pärast tööle asumist.

Hea küsija: Jutust koorub välja seos tööga. Saan Teist aru, et tööst loobuda ei soovi. Kahjuks on teatud kokale spetsiifiliste liigutuste tegemine Teie diagnoosiga vastuolus. Olete piisavalt uuritud ja rohtude järgi saan aru, et ka põletikunäitajad ei ole olnud märgatavad. Vajalik taastusravi ja magneesiumi ning B grupi vitamiinide järjepidev tarvitamine.

Tuim valu

Tere, mul on viimsel ajal sagenenud valu vasakus keha pooles, ehk siis roided, vasak käsi, õlg ja abaluu. Abaluu valutab pigem seest, valu lööb sisse justkui abaluu alla. Algas see kõik lihtsalt, tuim valu käes ( küünarnukist allapoole ning surid kaks viimast näppu). Võtsin saatekirja neuroloogi juurde, kes saatis mind ENMG-sse ning siis omakorda taastusravi arsti juurde. ENMG näitas, et küünarliigeses on toimunud ahenemine, mis omakorda surub soontele. Nüüdseks olen käinud ultraheliravil, hetkel külastan füsioteraapia tunde ja lisaks ka laserraviprotseduure. Asi on lihtsalt nii kaugele jõudnud, et öösel ärkan külje valulikkuse peale üles ning siis ei saa tükk aega magama jääda... Ehk oskab keegi ütelda, millega tegu, kelle poole pöörduda või siis kuidas valu leevendada, kuna see on nüüdseks kestnud juba aasta - kõik kokku. Ettetänades

Kirjast loen, et olete põhjalikult uuritud ja ka diagnoos olemas. Ka Teie hetke ravi on õige, seega olge kannatlik ja küll need ravitulemused ka ilmnema hakkavad.

Sabakondi valulikkus ja kõhuprobleemid

Minu mured sellised, esimene neist, et sabakont on valus olnud juba üle kahe kuu kõvasti, istuda on teatus asendis valus, püsti on ka ebamugav tõusta, ei ole kukkunud ega ära löönud. Ei ole momendil Eestis ja ei tea mida teha kas tuleks minna, et perearsti külastada või kannataks suveni ära siis lähen kindlasti. Ikka väga ebamugav on ei tea mida teha. Teine probleem on selles et ala kõht on valus ja punnis nagu oleks tervelt midagi alla neelanud, juba mõned päevad nii olnud, ometi liikuv töö. Kõhuga on alati probleemid, on ka ennem seda olnud aga siis ühel päeval on ja teisel juba läinud see pole häiriv ja kui järjest siis tekitab ebamugavuse tunde, kõhu valud ka nendega ma juba harjunud ja jälle ei tea mida teha. Raske on kuskil mujal midagi ette võta. Oleks tore kui saaks mingit informatsiooni nende kohta kuidas edasi toimetada. Tänan ette!

Seedetrakti kohapealt tehke kindlasti nädalane ravikuur probiootikumidega (on apteekides käsimüügis) ja oluline on dieettoit ja sagedasem väikeste kogustega söömine. Ka ei tohi gaasilisi jooke, kohvi, tsitruseliste mahlu jne. “Sabakondi valu” ongi reeglina pikaldasem. Siin ravivõimlemine, pipraplaaster või soojendavad salvid õhtuks.

Teie küsimustele vastavad psühhiaater-seksuoloog dr Imre Rammul, perearst dr Lauri Laas, psühholoog-seksuoloog-pedagoog Tõnu Ots

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)