Küsi arstilt

Seedeelundkond

kõhuhädad

Tere esinevad juba pikka aega kõrvetised ,mitmeid aastaid käisin 4 kuud tagasi gastroskoopia uuringul seat öeldi es sappi on liiga palju maos aga mao haavandeid ei ole siis perearst kirjutas mulle väja GASTROCAPS 20 ja ütles et nyyd söö d neid eluaeg kas see on normaalne ve ok kui söön neid on ok mingi nädala ve 2 ei söö on jälle kõrvetised ja kui soodat võtan kohe ka kaovad siis nagu kysimus kas tõesti pean tablette neelama elu lõpuni ja kas sooda kui ta aitab ju kõhus hapet vähendada ei tee millegile teisele viga ise 38a. Ette tänades.

Oluline on sage söömine väikeste kogustega. Dieettoit, mis sappi ei koorma. Rahustavad taimsed tabletid (Becalm jne) ja kui uni ei ole korras, siis unerohi. Kindlasti aegajalt vahetage rohtu: laske kirjutada Pantoprazoli 40mg üks kord päevas GASTROCAPS 20 asemel. NB! Pingemaandus!

Sabakondi valulikkus ja kõhuprobleemid

Minu mured sellised, esimene neist, et sabakont on valus olnud juba üle kahe kuu kõvasti, istuda on teatus asendis valus, püsti on ka ebamugav tõusta, ei ole kukkunud ega ära löönud. Ei ole momendil Eestis ja ei tea mida teha kas tuleks minna, et perearsti külastada või kannataks suveni ära siis lähen kindlasti. Ikka väga ebamugav on ei tea mida teha. Teine probleem on selles et ala kõht on valus ja punnis nagu oleks tervelt midagi alla neelanud, juba mõned päevad nii olnud, ometi liikuv töö. Kõhuga on alati probleemid, on ka ennem seda olnud aga siis ühel päeval on ja teisel juba läinud see pole häiriv ja kui järjest siis tekitab ebamugavuse tunde, kõhu valud ka nendega ma juba harjunud ja jälle ei tea mida teha. Raske on kuskil mujal midagi ette võta. Oleks tore kui saaks mingit informatsiooni nende kohta kuidas edasi toimetada. Tänan ette!

Seedetrakti kohapealt tehke kindlasti nädalane ravikuur probiootikumidega (on apteekides käsimüügis) ja oluline on dieettoit ja sagedasem väikeste kogustega söömine. Ka ei tohi gaasilisi jooke, kohvi, tsitruseliste mahlu jne. “Sabakondi valu” ongi reeglina pikaldasem. Siin ravivõimlemine, pipraplaaster või soojendavad salvid õhtuks.

Teie küsimustele vastavad psühhiaater-seksuoloog dr Imre Rammul, perearst dr Lauri Laas, psühholoog-seksuoloog-pedagoog Tõnu Ots

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)