Küsi arstilt

Kroonilised haigused

Krooniline lümfoidne leukeemia

Selline mure,et minu isal juba 5 aastat selline diagnoos,nüüd viimane pool aastat on hakanud sügelema,käisime verearstil,polevat sellest haigusest,siis käisime nahaarstil,sealt ,et see verehaigusega seoses,sama arvab ka perearst,inimene on tohutus vaevas,kratsib,verele end.

Minu soovitus oleks neutraalne toit (neljavilja pudrud, odrajahu kört) Ravimteedest: Humala ja piparmündi (ilma suhkruta) Ravimitest retseptirohi Dimedrol 2 korda päevas Nahakuivuse puhul kasutage pigem Bepanthen salvi, mis on käsimüügis.

Krooniline kilpnäärme põletik

Tere, olen 58-aastane muidu terve ja nooruslik naine, aga perearst ütleb vereanalüüsi järgi, et mul on krooniline kilpnäärme põletik. Kas ma peaks pöörduma mingi eriarsti poole, et mingisugustki ravi saada või olen lihtsalt selle haigusega ja ei tee midagi ? perearstilt ma vastust ega soovitust ei saanud. Tänan!

Tõenäoliselt Teil on "kilpnäärme põletik" s.t. krooniline autoimmuunne türeoidiit koos normtalitlusega. Kui kilpnäärme talitlus on korras, ei põhjusta kilpnäärme põletik Teile mingeid vaevusi, siis võite broneerida järjekorra endokrinoloogi vastuvõtule diagnoosi täpsustamiseks. Kiiret ei ole. Kui on kilpnäärme alatalitlus, ja vajate asendusravi, siis seda võib alustada ka perearst.

Teie küsimustele vastavad psühhiaater-seksuoloog dr Imre Rammul, perearst dr Lauri Laas, psühholoog-seksuoloog-pedagoog Tõnu Ots

KÜSI ARSTILT

Oma küsimuse arstile võid esitada meie portaalis anonüümselt!

Teie küsimustele vastavad seksuoloog-psühhiaater dr Imre Rammul ja Tõnu Ots, tuntud psühholoog, seksuoloog,  pere- ja kasvatusnõustaja. Samuti perearst dr Lauri Laas.

Soovi korral registreeri end vastuvõtule OÜ Arstlik Perenõuandla (Dr. Imre Rammul)